içinde

Yeni Skoda Enyaq iV Tanıtıldı

Yeni Skoda Enyaq iV Tanıtıldı Skoda , tarihinin en güçlü otomobili olarak lanse ettiği ilk elektrikli SUV modeli Enyaq iV’yi tanıttı . Son derece şık ve güçlü bir otomobil olan Enyaq iV, performans ve konfora odaklanan farklı versiyonlara sahip.

Volkswagen çatısı altında varlığını sürdüren Çek otomobil üreticisi Skoda, Volkswagen ID.4 ile aynı platform üzerine inşa edilen ilk elektrikli SUV modeli Enyaq iV’yi resmen tanıttı. Skoda’nın Citigoe iV’den sonraki ikinci elektrikli otomobili olan Enyaq iV, sıfır emisyonlu araçlar için geliştirilen MEB platformunu kullanan ilk Skoda modeliydi.

Klasik Jeep’i kaslı görünümü ve keskin tasarım çizgileri ile modern bir crossover ile birleştiren Skoda Enyaq iV, performans odaklı bir RS ve sınırlı sayıda Founders Edition ve standart versiyonlara sahip olacak. Özellikle Enyaq iV RS, şimdiye kadar tanıtılan en güçlü Skoda modeli olarak öne çıkabilir.

55, 62 ve 82 kWh’lik üç farklı akü paketi ile sunulan Skoda Enyaq iV, sürücülere 148, 180, 204, 265 ve 306 hp’lik beş farklı güç çıkışı sunuyor. Enyaq iV’nin tek bir şarjda maksimum menzili, pil / güç çıkışı kombinasyonuna bağlı olarak değişir ve 340 kilometre ila 510 kilometre arasında değişebilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, Enyaq iV RS, 306 beygir gücü ve 460 Nm tork sunan, şimdiye kadar tanıtılan en güçlü Skoda modeli olacak. Bu yüksek güç sayesinde araç sadece 6,2 saniyede 100 km / s hıza çıkabilecek. Ancak Enyaq iV RS üzerindeki maksimum hızın aşağıdakilerle sınırlı olduğu unutulmamalıdır.

180 km / s.

Skoda tarafından yapılan açıklamalara göre Enyaq iV’nin 82 kWh batarya modeli, 125 kW şarj istasyonlarında sadece 38 dakikada yüzde 80 şarj edilebiliyor. AC Wallbox tipi 11 kW şarj kablolarının araçtaki akü kapasitesine göre 6 ile 8 saat arasında tam dolu olduğu belirtilmektedir.

Aracın giriş paketi 18 inç çelik jantlar içerirken, diğer tüm paketler farklı renk ve tasarım seçeneklerinde 21 inç jantlar içeriyor. Ancak aracın en özel versiyonu olan Founders Edition, şirketin kuruluş yıldönümünü kutlamak için ancak 1895 yılında üretilecek.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir