içinde

Şaşırtıcı Hikayesiyle Sazova Korsan Gemisi

Korsan Gemisi Video içeriğimizden herkese merhabalar.Bu video içeriğimiz de Eskişehir’de yer alan Sazova Parkı içerisinde yer alan Korsan Gemisini işledik.

Videomuza başlamadan  önce bir kaç bilgi aktaralım. Sazova Parkında yer alan Korsan gemisi gerçek bir gemiden esinlenerek park içerisinde inşa edilmiştir. Yani her hangi bir yerden taşınarak getirilmemiştir. Çünkü ilk gördüğünüzde aklınıza bu sorular geliyor. Bundan dolayı cevaplamak istedik.

Peki hangi gemiden esinlenerek yapılmıştır? Kristof Kolomb’un bir gece seferinde kayalıklara çarpmadan önce 37 gün süresince kullandığı ve onu Bahamalara giderken kullandığı geminin bire bir ölçülerinde yapılmış bir gemidir.

Bu geminin adı ise Santa Mariadır. Geminin içerisine girdiğinizde detayları zaten fark edeceksiniz. Gerçekten de büyü bir özen ile yapılmış. İlk ayağınızı bastığınız da tarihi bir gemi hissine kapılmıyor da değilsiniz.

Korsan Gemisi Nerede?

Gitmişken her açıdan bu güzel gemiyi kesinlikle görün. Çünkü her açıdan farklı güzel.

Park Eskişehir’in batısında Kütahya Yolu Üzerinde yer almaktadır. Eskişehir’in yeni yapılanma bölgesindedir. Parkın hemen yanı başında Osmangazi Üniversitesi ve Yeni Eskişehir stadı bulunmaktadır. Haritadan nerede olduğuna bakmak isterseniz Buradan ulaşabilirsiniz.

Sazova Parkı Hakkında

Sazova Parkı Fotoğrafları

Biraz Sazova Parkı ile ilgili genel bilgilere bir bakalım. Sazova Parkı Eskişehir’in ve Türkiye’nin en iyi parklarından bir tanesidir. Peyzajıyla ve mimarisiyle gerçekten de çok ama çok iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bozkırın ortasında bildiğiniz bir vaha oluşturulmuş. Zaten bunu da yapsa yapsa Büyükerşen hocamız yapardı. Buradan tekrardan teşekkür ediyoruz.

Tabi ki Parka gittiğiniz zaman her yeri görmeye çalışın ve gezin. Fakat bizim önerdiğimiz yerleri gerçekten daha öncelik tanıyın. Önerdiğimiz yerler ise, Masal Şatosu, Korsan Gemisi ve Hayvanat Bahçesidir. 3 yerde gerçekten sizleri etkilemeyi başaracaktır.

Konumuza tekrar dönersek, 2008 yılında Eskişehir Belediyesi tarafından açılan parkın toplam kapladığı alan 400 bin metrekaredir. İçerisinde bir birinden ilgi çekici yapılar barınmaktadır. Parkın içerisinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Bilim ve Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Eti Sualtı Dünyası, Hayvanat Bahçesi, Kültür ve Sanat merkezi, Esminiatürk, Eski Savaş Uçakları, Havuz, Gezi Treni, Çocuk Parkı, Anadol ve bir çok yer mevcut.

Korsan Gemisi Video içeriğimizin sonuna geldik.Artık yavaştan sizleri videomuz ile baş başa brakalım.


Korsan Gemisi VBLOG

Yukarı kısımda video ekledik. Fakat olur da video açılmaz ise Buradan ilgili vblogumuza ulaşabilirsiniz. Korsan Gemisi Videosu gibi vloglar için Youtube Kanalımıza ABONE OLMAYI unutmayın ve desteklerinizi esirgemeyin.

Şimdilik bizden bu kadar. Dediğimiz gibi detaylı bilgiler için yukarıda vermiş olduğumuz linklerden ilgili yazılara ve videolara ulaşabilirsiniz.


Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir