içinde ,

Psicobloc Masters Nedir? Nasıl Yapılır?

Psicobloc Masters Nedir? Nasıl Yapılır? içeriğimizden herkese merhabalar.Arkadaşlar merhaba,Kışın Yapılan Sporlar içeriğimizi hazırlarken tesadüf bir video gözümüze takıldı ve izlerken gerçekten nefesimiz kesildi.

Yüksekten korkmayanlar için bu video bir şey ifade etmeyebilir.Fakat yükseklik ve düşme korkusu olanlar bu videoyu izlemekte güçlük çekecektir.

Ve ilk defada Psicobloc Masters adında bir şeyin olduğunu öğrendik.Belki sizler biliyorsunuzdur ama biz ilk defa duyduk ve konuyla ilgili küçük bir araştırma yapıp sizlere sunduk. Umarım bu spor dalı ilginizi çekmiştir.

Aslında bir çoğumuz Deep-Water Soloing olarak biliyor.Psicobloc Masters İse bunun yapay versiyonudur.Şimdi Deep-water soloing Nedir diyenlerde çıkacaktır.Onuda Aşağıda açıklayacağız.

Sizlerde yorumlar kısmından bilmediğimiz spor dalları ile ilgili bilgiler vererek bizleri bilgilendirebilirsiniz.


Deep Water Soloing Nedir?

Deep Water Soloing kayalara çıplak elle ve herhangi bir ekipman kullanmadan tırmanıp denize atlamaktır.Yani sert yamaçlarda yapılan keyifli bir spordur.

Deep Water Soloing ülkemizde bir çok yerde yapılmaktadır.Tatile çıktığınızda konuyu araştırabilirsiniz

Deep Water Solo ülkemizde bir çok yerde yapılabilir.Sadece şuan keşfedilmemiş halde duruyor.Çünkü bu spordan herkes bi haber yaşıyor.Mesela Olimpos’da Deep Water Solo yapabilirsiniz. Kadirin Ağaç Evlerinde bununla ilgili bir tur bile düzenlenmektedir.


Psicobloc Masters Nedir?

Arkadaşlar aşağıda ki videoda yapılan sporun ismi Psicobloc Masters’dır.Daha çok yaz aylarında eğlence için yapılsa da profesyonel olarak bu sporu yapanların sayısı fazladır.Hatta bunla ilgili turnuvalar düzenlenmektedir.

Bu spor dalının ismi ülkemizde bilinmesede diğer ülkelerde özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde oldukça ilgi gören ve organizasyonlar düzenlenen bir spordur.

Anlayacağınız güç ve kondisyon gerektiren spor dalının bir hayli fazla tutkunu bulunmaktadır.

Merak edenler BURADA yer alan linki ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilir.Site İngilizce bunu da belirtelim istedik.

Özellikle 1.dakikadan sonrası gerçek bir korku filmi gibi.Bakalım videoyu beğenecek misiniz?Video ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Haydi o zaman sözümüzü burada noktalayarak videomuza yavaştan geçelim.sporun her daim hayatınızda olması dileğiyle hoşçakalın…


Ashima Shiraishi vs. Alex Johnson in the 1st Round of the 2014 Psicobloc Masters

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

2 Yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir