içinde ,

İnsan gibi İki Ayağının Üstünde Yürüyen Ayı

İnsan gibi İki Ayağının Üstünde Yürüyen Ayı , Son zamanlarda, tıpkı Laos’taki bir vahşi yaşam sığınağında yaptığımız gibi yürüyen komik görünümlü bir ayının görüntülerini görmüş olabilirsiniz, ancak davranışının ardındaki muhtemel sebep trajiktir.

Arka ayakları üzerinde hareket eden Asya kara ayısının videosunu gözlemleyen bir veteriner ve hayvan iletişimcisi olan Liz Jinata’ya göre , daha önce bir safra çiftliğinde korkunç yaşam koşullarına maruz kalmış ve yetersiz beslenmiş vücudu bunu yapıyor olabilir. onun bu şekilde durması daha kolay. Güneydoğu Asya hasadındaki bu yerler, hayvanları ayakta durmalarını, dik oturmalarını ve hatta dönmelerini engelleyen küçük kafeslerde tutarak safra keser ve onları sadece hayatta tutmaya yetecek kadar yiyecek verir – ve hepsini geleneksel olarak kullanmak uğruna. Çin tıbbı.

“Bu yaşam koşuluyla, yetersiz beslenmiş olması şaşırtıcı değil, ki bu bacaklarının ne kadar kısa olduğu ve vücut büyüklüğünün kafa ölçüsüne göre orantısız bir şekilde küçük olduğu görülüyor. Yaşının yetişkin bir siyah ayısından çok daha küçük, ”diye yazdı .


75750

Ayrıca, evinin bir kurtarma merkezi olmadan önce, ziyaretçilerin hayvanlarını muhafazalarına yiyecek atarak besleyebilecekleri bir hayvanat bahçesi olduğunu söylüyor. Açlıktan güneş aşağıda yalvarıyor gösterilen ayılar çok gibi Bandung Zoo , o diyor “ayakta ve yiyecek için bekleyen yavaş yavaş o şimdi günlük olarak yapan bir alışkanlık haline geldi.” Diye

Aynı şeyin bu şekilde yürüyen diğer ayılar için de geçerli olup olmadığını kesin olarak söyleyemesek de, bu davranışın hayvan zulmünün ürünü olabileceğini hatırlamak önemlidir …


… Hatta tıbbi yardıma ihtiyaç duyduklarını gösteren bir işaret.

View this post on Instagram

路上遇到熊 #bearwalking

A post shared by chailee (@chailee) on

Mesela bu ayıyı ele alalım. New Jersey’de onu bir insan gibi yürürken gördüklerinde insanlar şaşkına döndü, ancak yaratığın ön pençelerinin muhtemelen yaralanmış olduğu ortaya çıktı.

Safra çiftliklerindeki ayılara nasıl yardım edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın ve bu makaleyi, zalim uygulamaları hakkında farkındalık yaratmak için başkalarıyla paylaşmayı unutmayın.


Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir