içinde

Çilingöz Tabiat Parkı Nasıl Bir Yer?|VBLOG

Çilingöz Tabiat Parkı Nasıl Bir Yer isimli VBLOG içeriğimizden herkese merhabalar.Gezmek kadar video çekmeyi ve yayınlamayı da çok seviyoruz. Çilingöz Tabiat Parkı yazımızın yanı sıra video ve bir de albüm oluşturduk. Albüme Çilingöz Tabiat Parkı Fotoğrafları linkinden ulaşabilirsiniz.

Vblog içeriklerimizi genel olarak sohbet tadında aktarıyoruz.Fakat sohbete başlamadan önce bir kaç genel bilgiden bahsedelim.

Bu arada videomuzu izledikten sonra beğenmeyi ve abone olmayı lütfen unutmayın.Şimdiden bol gezmeler diliyoruz…

Çilingöz Tabiat Parkı Hakkında

Öncelikle gayet resmi bir şekilde Çilingöz Tabiat Parkı’nı tanıyalım.Arkadaşlar park yaklaşık 18 hektarlık bir alanı kapsamaktadır. Karadeniz’e kıyısı olan parkın 80 metre uzunluğunda, ince kumlardan oluşan bir kumsalı var.Parkın kuzeyinden Çilingöz Deresi geçmektedir. Zaten kumsalının bu şekilde güzel ve ince kumlu olmasının sebebi de bu derenin taşıdığı alüvyollerdir.

2005 yılında Yaban Hayatı Koruma Sahası ilan edilmiştir.Park içerisinde çok çeşitli bir fauna ve bitki örtüsü mevcuttur.Bundan dolayı koruma altındadır.

Çilingöz Tabiat Parkı Keşif

Nereden çıktı bu kadar ters ve sapa bir yere gitme fikri? Tabi ki de sıkıntıdan ve keşfetme açlığımızdan.Bazen gittiğimiz yerler çok güzel olurken bazen hüsranla sonuçlanıp kötü çıkabiliyor.Neyse ki bu defa kötü bitmedi.Bitti aslında ama daha çok güzel taraflarını gördük.

Neden kötüydü? Çünkü gittiğimiz mevsim pek de uygun değildi.Uygun olmamasının sebebi, gittiğimiz yerde her yerin kapalı oluşuydu.Bir yerde oturup bir çay bile içemedik.Bir sürü yer ve mekan olmasına rağmen hepsi mevsimden dolayı kapalıydı.Yazın açılıyormuş.

Neyse gittik gördük ve size de en azından aktardık.Gidecekseniz yanınıza su,atıştırmalık bir şeyler ve termos içerisinde bir kahve belki çay götürebilirsiniz.

Biraz da neler yaşadık onları anlatalım.Sabah erken saatte yola koyulduk ve düştük yollara.Haritadan yol tarifi aldık ve Büyükçekmece’den 1 saat 45 dakika göstermesine rağmen biz 3 saate yakın sürdü.Yani navigasyona aldanmayın… Yollar hız yapmaya kesinlikle müsait olmadığından temiz bir şekilde bir yol yedik.Gidecekseniz, navigasyon da gördüğünüz sürenin üzerine en az 1 saat ekleyin.

Neyse Bilmeyerek de olsa ana yol haricinde diğer yolu tercih ettik.Fakat iyi ki de o yolu tercih etmişiz.Çok güzel ve küçük yerleşim yerlerinden geçtik.İstanbul da köy kavramını resmen yaşadık.Evet İstanbul da da bildiğimiz köyler varmış.Sobaların ve kömürün satıldığı dükkanları,kahvenin önünde oturup konuşan amcaları,arabalardan kaçmayan kedi ve köpekleri ve en önemlisi Anadolu’nun o sıcaklığını gördük.Bu arada Anadolu ile ilgili yazılarımız mevcut. ANADOLU kategorimizden bu yazılara ulaşabilirsiniz.

 


Çilingöz Tabiat Parkı VBLOG

Youtube kanalımıza Abone oldunuz mu? Olmadıysanız BURADAN Abone olabilirsiniz.

Çilingöz Tabiat Parkı Nasıl Bir Yer? içeriğimizden şimdilik bizden bu kadar,nlayacağınız güzel ve sıcacık bir haftasonu geçirdik.Bu tarz sakin,sessiz ve doğayla iç içe yerleri seviyorsanız muhakkak günübirlikte olsa ziyaret edin.


Bunları da Sevebilirsiniz;


Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir