içinde ,

2000’li Yıllarda Oynanan Oyunlar ,10 Nostaljik Oyun

Herkese 2000’li Yıllarda Oynanan Oyunlar içeriğimizden merhaba.Şimdilerde Pubg çılgınlığı sürüp gidiyor.Herkes online olarak rahat bir şekilde tek tıkla oyunu indirip oynamaya başlıyor.Eskiler çok iyi hatırlar cd’si bir dert crack’i bir dert,yaması bir dert,fakat bunlara rağmen eskiden oynadığımız o oyunlar gerçekten çok ama çok güzeldi.

Nedeni belki çok fazla oyunun ve seçeneğin olmaması veya teknolojiyle yeni yeni kucaklaşıyor olmamızdı.Şimdilerde doğar doğmaz bu teknolojiler ile karşılaşan gençler pek bir şey hissetmiyor.

2000’li yıllarda yeni tanışmış bir nesil vardı ki ölümüne kullandı ve oynadı,zevki de cabası.Hadi o zaman 2000’li Yıllarda Oynanan Oyunlar hangileriymiş hep birlikte bakalım.Bu arada bu içeriğimizi sevdiyseniz , 2000’li yıllarda dinlenen müzikler içeriğimize bir göz atın.


1.Need For Speed Underground 2

Need For Speed Underground 2,listeye kesinlikle ilk sırada girmesi gereken bir oyundu.Grafikleri ve kurgusuyla gerçekten dönemin en iyi oyunlarından bir tanesiydi.Hele bir ablamız vardı ki(yukarı görselde)bir nesli kendine aşık edip oyuna bağladı.Oyun kurgulu bir şekilde tasarlanmıştı ki,o dönemler araba yarışlarında kurgu ne alaka dedirtti.Herşeye rağmen bir nesil bu oyunun başında saatlerini harcadı.


2.Age of Empires II

Listemizin 2.yıldızı ise tabi ki Age of Empires II oyunu.Strateji oyunlarının babası olarak tanımlanan oyun basit fakat çok keyifliydi.Online olarak da oynanabilen oyunun hileleri halka açıktı.” MARCO-Tam harita ” bu hileyi sadece ve sadece oyunu oynayanlar bilirdi.Hey gidi günler hey…


3.Half Life 2

Gordon Freeman amcamızı biz bu oyunda tanımıştık.Top sakalları ve gözlüğüyle bir dönemi yakıp kavurdu.Dönemin en iyi grafiklerine sahip oyunlarından bir tanesiydi.Öyle her bilgisayarda çalıştıramaz veya oynayamazdınız.Half Life 2’yi bitirenler yaklaşık 17 yıldır oyunun 3.sünü bekliyor,fakat oyunun 3.serisi maalesef bir türlü çıkmıyor.


4.Fifa 2000

Fifa serisinin en popüler ve bilindik oyunuydu.Futbol dendi mi akla ilk gelen oyun kesinlikle Fifa 2000’di.Oyun hem Manajerlik yapmaya hem de oynamaya müsaitti.1 oyun 2 farklı modül.Ne diyelim güzel günlerdi… Roberto Carlos attı ve gollll….

5.GTA Vice CiTY

Bir döneme tek kelimeyle damgasını vurdu.Aylak aylak sokakta gezip adam öldürenler mi dersiniz,tankı alıp cadde cadde yıkan mı,uçan mı kaçan mı neler neler.Oyun tam bir saykoydu.Kimse bu tarz bir oyunla daha önce karşılaşmamıştı.


6.Call of Duty I

Call of Duty efsanesi bu yıllarda ortaya çıkmıştı.Savaş ve çatışma oyunlarının babası dersek yanlış olmaz.Bir nesil uykusuz bu oyunu oynayarak cücük gibi kaldı.


7.SimCity 2000

2000’li yıllarda oyunlarda hem kan öldürme falan filan şeyler vardı.Kimin aklına geldiyse bu kadar kan yeter diyip bu oyunu icat etti.O gündür bugündür Simcity oyunu aldı yürüdü…


8.Counter Strike

O dönemlerde yetişmiş kişilere Counter Strike haritalarını saymanızı isteyin.Emin olun tek tek sayacaklardır.Assualt sizin için asfalt gibi gelse de bir dönemin defalarca öldüğü ve helak olduğu yerdir.Ne pusular atılır ne çatışmalar çıkardı.


9.Quake 3

Oyunun ismini söylerken bile insanın ağlayası geliyor.Silahın çıkarttığı o lazer ışını anlayamazsınız….


10.Mortal Kombat

Yeni nesil bile Mortal Kombat serisini bilir.O kadar meşhur bir dövüş oyunu olmasının sebebi ise inanın kimse bilmiyor.Goroyo hatırlayanlar parmak kaldırsın…


2000 Yılları Oyunları Videosu

İçeriğimizin yanına birde video ekledik.Multiplayer kanalının hazırlamış olduğu bu güzel videoyu yukarıda bulabilirsiniz.Video açılmaz ise BURADAN ulaşabilirsiniz.


Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir